Ergonomik Kanguru Nedir

Ergonomik Kanguru Nedir

Merhaba sevgili ebeveynlerimiz. Özellikle sizlerde gelen sorulara makul cevaplar ve çözümler hazırlamaya çalışıyoruz. İşte o sorulardan bir tanesi ile karşınızdayız. Kısacası ergonomik kanguru nedir, hangi özelliklere sahip olursa ergonomik kanguru diyebiliriz. Bu arada kanguruyu ergonomik hale getiren ana unsurlara da değineceğiz. Özellikle son zamanlarda bebek kangurularının hepsi ergonomik oldu. Ne yazık ki gerçekte bu durum tam olarak böyle değil. O halde nedir bu ergonomik kanguru, bilgi vermeye çalışalım

Kanguru Nedir

Aslında kısa bir özetle kangurunun da ne olduğu hakkında bir bilgi verebiliriz. Yani ana kucağı, puset, bebek araması belki sling kim bilir belki de şal varyasyonları diyebilirsiniz. Hatta en güzeli aynı familyadan demek olacaktır. Arkadaşlar küçük benzerliklerle temel fonksiyonu açısından giyilebilen bir bebek taşıma aracıdır. Zaten adından anlaşılacağı üzere doğadaki bir hayvandan esinlenilerek tasarlanmıştır. Gerçekten bebek taşıma konusunda çığır açmış bir buluştur. Yani diğer bebek taşıma araçları ile kanguru arasında kıyaslanmayacak kadar büyük bir makas vardır.

Kanguru Nasıl Ergonomik Olur

Öncelikle ergonomik kelimesinin anlamını kavramak gerekiyor. Bunu da bir çoğunuzun bildiğini varsayarak devam ediyoruz. Bir yandan bebeğinizle temas halindeyken diğer yandan da rutinlerinizi rahatlıkla yapabiliyorsanız kangurunuz ergonomiktir. Ancak burada küçük detaylar söz konusudur. Yani gündelik aktivitelerinizi yaparken bebeğinizi ağrısız bir şekilde taşıyabilmelisiniz. Örneğin bebeğinizle alışverişe gittiniz birlikte bir kaç saat geçirdiniz ve döndünüz. İşte anlamsız bir bel ağrısıyla karşı karşıya kalırsanız orada ergonomiden bahsedemeyiz. Ya da küçük bir doğa yürüyüşüne çıktınız ancak kangurunuz bu etkinliğe gölge düşürdü. Ne yazık ki burada ergonomiden ya da ergonomik kanguruda bahsedilemez.

 

Ergonomik Kanguru Modelleri

Zaten yüzlerce yorum okuyarak ve bir birinden farklı ergonomik kanguru tavsiyeleri ile güçlükle bir modele karar vermiş olabilirsiniz. Başka bir deyişle kanguru satın almak sizin için zor bir sürece dönüşmüş olabilir. Öyleyse kanguru satın almadan önce iyi bir analizle kangurunun size neler sunabileceğini tahmin edebilirsiniz. Mutlaka ürün videolarını inceleyin. Hatta yakın temas kurabileceğiniz bir örnek bulduğunuzda doğrudan deneyimlerini paylaşmasının talep edin. Çünkü bir birinden güzel yüzlerce kanguru modeli var. Üstelik yerli yabancı bir sürü de kanguru markası var. Ürünleri kendi üzerinde canlandırmaya çalışın. Bağlantı noktaları nasıl tasarlanmış, gerekli güvenlik önlemleri alınmış mı vb. detayları araştırın. Bu nedenlerle ergonomik kanguru nedir sorusunu tüm marka ve modellere yaymaya çalışın.

Ergonomik Kanguru Modelleri

Ergonomik Kanguru Modelleri
Kanguru ModeliAçıklama
Standart Ergonomik KanguruSitemiz üzerinde bulunan standart ve klasik kanguru modelleridir. Bu kanguru modelinde bebeğin yüzü dışa dönük şekilde bir kullanım yoktur.
Standart Yeni doğan Ergonomik KanguruSitemiz üzerinde bulunan standart ve klasik kanguru modelleridir. Bu kanguru modelinde bebeğin yüzü dışa dönük şekilde bir kullanım yoktur. Ayrıca 0 – 3 ay kullanım için de yeni doğan aparatı ile gönderilmektedir.
Her Yöne Ergonomik KanguruSitemiz üzerinde bulunan standart her yöne kanguru modelleridir. Bu kanguru modelinde bebeğin yüzü dışa dönük şekilde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni doğan aparatına gerek duymadan 0 – 4 yaş arası rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Ergonomik Kanguru Kullanımı

Sevgili annelerimiz ergonomik kanguru kullanımı konusunda dikkat etmeniz gereken bir kaç ana özellik var. Bunlardan ilki kanguruyu kendinize göre ayarlamanız. Bu ayarlar bebeğiniz ve sizin için çok önemlidir. Hem onun sağlığı için hem de kendi sağlığınız için bu ayarları çok iyi yapın. Diğer bir önemli nokta ise kanguruyu yıkama şeklidir. Zaten kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde temizleme işlemi yaparsanız kangurunuzu uzun yıllar aynı yenilikte kullanabilirsiniz. Çünkü kangurularınızı 0 – 4 yaşa kadar kullanabiliyorsunuz. Tabi ki çocuğunuzun büyüme hızı ve vücut yapısına göre de bu süreler değişkenlik gösterebilir. Ergonomik kanguru kullanımı konusunda destek almak isterseniz müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Ergonomik Kanguru Markaları

Yukarıda belirttiğimiz gibi yüzlerce binlerce kanguru modelleri ve kanguru markaları var. Siz hangi marka ya da modeli beğenirseniz tercihiniz de o yönde olmalıdır. Diğer anne ve babaların ergonomik kanguru tavsiyeleri de size yol gösterici bir kaynak olabilir. En iyi kanguru markaları taşıyıcı ve taşınanı en iyi düşünendir. Yani anne ve babalar haliyle çocukları… Önerilen kanguru markaları sizin sıralamanızda üstlerde yer alabilir. Kanguru fiyatları ne kadar? Sizin için bu da önemli bir değişken olabilir. Bu arada erkek bebek için mi kanguru alacaksınız yoksa kız bebek için mi? Aslında unisex kanguru çeşitleri de sizin için ideal bir çözüm olabilir.

Kaliteli Kumaş,
Dayanıklı Dikiş Tasarımı,
Trend Tasarımlar,
Güvenli Ödeme yöntemleri.

Doğumdan itibaren anne karnındaki şekli ile taşıma imkanı,
Önde yanda ve sırtta farklı şekillerde taşıma imkanı,
“M” Oturuş pozisyonunu desteklemesi,
Bebeğin ağırlığını omuz sırt ve bel arasında dengeli bir şekilde dağıtır ve bu nedenle ağrı oluşturmaz,
Omuz askılarındaki destek sünger dolgular tüm gün konfor sağlar,
İç astarları %100 hava geçiren pamuk kumaştan üretilmiştir,
Başlığı sayesinde bebeğinizin başını desteklerken aynı zamanda güneş, ışık ve rüzgârdan korur,
Bebeği emzirirken gizlilik sağlar,
Dahili ve ayrılabilir cepler sayesinde ihtiyacınız olan küçük araçları taşımanıza olanak sağlar,
Bağımsız araştırma laboratuvarlarında yapılan testlerde AZO BOYAR madde içermediği onaylanmıştır,
Yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir,
Bağlantı yerleri zarf dikişle desteklenmiştir,
Dikişlerde mukavemeti yüksek COATS iplikler kullanılmıştır,
Yıkamaya elverişlidir.

M Oturma Pozisyonu

Bebeğinizin kanguruda sağlıklı bir şekilde konumlandırılmasıdır. Buna göre ağırlık merkezi bebeğin kalçasında toplanmaktadır. Bebeğinizin bacakları ise açık pozisyonda olur. Dünya Kalça Sağlığı Örgütü bu şekilde taşımayı önermektedir.

Kalça Çıkığı (Displazi)

Displazi diye adlandırılan bu durum bebeklerde ve küçük çocuklarda kalça ekleminin düzgün şekilde gelişmemesi sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Kalça çıkığında femur başı yanlış pozisyonda konumlanmıştır ve bu durum kalça gelişiminde bozukluklara yol açar. Gelişimsel kalça displazisi yeni doğan bebeklerde en sık görülen kas-iskelet sistemi problemlerinden biridir. Bu yüzden çocuğunuzu kanguruda taşırken aldığı şekle dikkat edin.