Ergonomik Kangurular Hakkında Merak Ettiğiniz Konular

Kanguru kullanımı ve ürün hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilir yetersiz geldiğini düşündüğünüz anda da Müşteri Hizmetleri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.

Bebeğimiz için en uygun kanguru hangisidir, nasıl karar verelibiriz?

Ürünün üretim aşamasından size ulaştırılmasına kadar geçirdiği aşamalar, aldığı belgeler, kalitesi, yapılan testler ve amaca uygunluk. Tüm bu bileşenler bir arada size sunuluyorsa doğru karar vermiş olursunuz. Babalinbaby ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile bu konuda sizi ikna edecektir.

Babalinbaby Ergonomik Taşıyıcılar Nerede ve Nasıl Üretilmektedir?

Babalinbaby Türkiye’de, kendi atölyesinde el işçiliği ile üretilmektedir. Bu sayede her bir ürünün üretim ve kontrolü uzman kişiler tarafından yapılarak ürün kalitesi garanti edilmektedir.

Babalinbaby Kanguruları zararlı madde içerir mi?

Babalinbaby Ergonomik Kanguru ve ek aparatlarına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tebliği gereği uygulanması gereken bütün testler uygulanmıştır ve zararlı madde içermediği tescillenmiştir.

Kaç Çeşit taşıma şekli ve imkânı sunuyor?

Babalinbaby ile bebeğinizi farklı yönlerde ve şekillerde taşıyabilirsiniz.

(Standart Modeller) Önde( Bebeğinizin Yüzü Sadece Anneye Bakacak Şekilde), yanda ve sırtta taşıma imkanı sağlar.
(Her Yöne Modeller) Önde (Bebeğinizin Yüzü Hem Anneye Dönük Hemde Dışarı Bakacak Şekilde), yanda,  sırtta taşıma imkanı sağlar.
Bebeğim kanguruda taşınmaya hazır mı?

Bebekler yenidünyaya adapte olmakta güçlük çekerler bunun sadece kanguruya has bir durum olmadığını tüm anne babalar bilir bu yüzden sabırla ve küçük denemelerle bu işi başarabilirsiniz.

İkiz bebekler için uygun mudur?

Babalinbaby kanguruları tekil taşımalar için tasarlanmıştır. İkiz bebeklerin birlikte taşınması için tasarlanmamıştır. Böyle bir taşıma bebeklerin hareket alanlarını daraltacak ve fiziksel rahatsızlıklarına neden olacaktır.

Bebeğimi yüzü dışa dönük taşıyabilir miyim?

Babalinbaby, sağlık açısından en uygun pozisyon olan bebeğin yüzünün taşıyan kişiye dönük olduğu pozisyonda kullanılmasını önerir.

Kanguruyu kullanırken bebeğimin bacaklarının fazla ayrık olmasının sakıncası var mıdır?

Hiç bir sakıncası yoktur. Aksine 90 derecelik açı ile dik olarak aşağı sarkması bebekler için en uygun pozisyondur. Asıl bacakların ayrık olmaması ve doğrudan aşağı sarkması kalça çıkıklığına yol açabilir. Doktorların ve Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü’nün (International HIP DysplasiaInstitute’nin) tavsiye ettiği sağlıklı taşıma pozisyonu.

Erkek bebeklerin testislerine zarar verir mi?

Bebeğiniz ergonomik olmayan kangurulardaki gibi bacak arasından asılı şekilde taşınmadığı için erkek bebeklerin testislerine asla zarar vermez.

Kanguruda taşımanın zaman sınırlaması var mı?

Sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmadığı için bebeğiniz sıkılmadığı sürece taşıyabilirsiniz.

Babalinbaby Ergonomik Kanguru sırt, bel ve omuz ağrısı yapar mı?

Ayarlarını doğru şekilde yaptığınız takdirde ağrı oluşturmaz. Taşıyıcınızı kullanırken şunlara dikkat etmelisiniz:

· Bel kemeri mümkün olduğunca yukarıdan, göbek hizasına yakın bağlanmalıdır. Eğer bel kemeri düşük bel gibi bağlanırsa hem bel ağrısına neden olabilir hem de bebeğiniz çok aşağıda kalacağından rahat etmeyebilir.

· Sırt sabitleme kemeri mümkün olduğu kadar aşağı indirilmelidir. Eğer ensenize/boynunuza yakın olursa sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir.

· Kol sapları çok gevşek ya da çok sıkı tutulmamalıdır. Bebeğinizi ve kendinizi sıkıştırmayacak şekilde birbirinize yakın olmalısınız. Kol saplarını gevşek bırakmanız, bebeğinizin kendini geriye bırakmasına ve ağırlık merkezi dengesinin bozularak sırt ve bel ağrısı yaşamanıza neden olabilir.

Omuz askılığı geniş ve sünger destek dolgulu olduğu için omuzlara binen yükü en az şekilde hissetmenizi sağlar. Bu sayede omuz ağrısı yapmaz.

Bebeğim kanguruda terler mi?

Babalinbaby Ergonomik Kanguru %100 pamuk iç astar kumaşlardan üretilmektedir. Üründen Kaynaklı Ekstra bir terleme yapmaz.

Babalinbaby Kapşonu/Şapkası ne işe yarar?

Işıktan, güneşten ve rüzgârdan korur. Bebeğiniz uyuduğunda başını tutarak sabitler ve sürekli tutmanıza gerek kalmaz. Şapkasını kullanarak dışarıda da rahat bir şekilde emzirebilirsiniz.

Kangurunun ön kısmındaki cep kullanılabilir mi?

Ürünün cebi kısa mesafeli yürüyüşlerde küçük eşyalarınızı koymak için kullanışlı olup bebeğinize zarar verecek eşyalar için kullanılmaması tavsiye edilir.

Çamaşır Makinesinde yıkanabilir mi?

Ürünün 30 derece su sıcaklığında ve elde yıkanması güneş ışığı ile temas etmeden kurutulması tavsiye edilen yıkama/kurutma şeklidir.

Babalinbaby kaç kg ve kaç yaşa kadar kullanılabilir?

Yeni doğan aparatı ile birlikte doğduğundan itibaren, aparatsız ise üçüncü (3.) aydan itibaren dört (4) yaşa kadar kullanıma uygundur (3,5 kg – 20 kg).

Diş Pedleri hangi maddelerden üretilir?

Diş pedi kumaşı tamamen sertifikalı organik pamuk kumaştan üretilmektedir. Bebeğiniz sağlığını tehdit edebilecek hiç bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Ayrıca diş pedi kumaşımız bağımsız laboratuvarlar tarafından organik pamuk testlerine tabi tutulmaktadır.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi saat 16:00’a kadar verilen ürün siparişleri aynı gün kargo firmasına teslim edilir. 3 iş günü içerisinde kargo firması verilen siparişi tarafınıza teslim eder.

*Hafta sonu verilen ürün siparişleri takip eden ilk iş gününde kargo firmasına teslim edilir.

Kargo firması tarafından kaynaklanan gecikme ve diğer aksaklıklar durumunda web sitemiz üzerinden Kargom Nerede seçeneğinden kargonuzu takip edebilirsiniz.

Ürün iade koşulları nelerdir?

Memnun kalınmadığı takdirde on dört gün (14) içerisinde ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ürün iadesi yapılamamaktadır.

Yapılan iadenin geçerli olabilmesi için ürünün yıkanmamış olması ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan (leke, hasar, deformasyon vb.) kusurların olmaması gerekmektedir.

Her yöne model uyarlanabilir mi?
Her yöne modelimiz ön paneli genişletilip daraltılabilen ayarlı bir modeldir. Bu sayede bebeğinizi 4 farklı pozisyonda olacak şekilde yani önde, yanda, sırtta ve bebeğinizin yüzü dışa dönük kullanıma uygun olarak taşıyabilirsiniz. Ancak dışa dönük kullanımı doktorlar ve uzmanlar çok fazla önermiyor. Peki neden?
Yüzü dışarı dönük bebek fazla uyarana maruz kalır, daha zor uyur, daha fazla yorulur. Arabaların sesi, ışıklar, etraftan gelen geçen insanlar, birkaç aylık bebek için çok fazla uyaran anlamına geliyor. Uykusu gelirse boynunu destekleyecek bir kısım yoktur. Dışa dönük taşınırken uykusu gelen bebek, boynunu yamuk şekilde ve kotu bir pozisyonda uyur. Sırtı anneye babaya dayalı şekilde, yani yüzü dışarı dönük taşınan bebeğin omurgası ve boynu desteksiz kalır. Dışa dönükken, omurgasının doğal kıvrımına aykırı bir şekilde taşınır. Bu da ergonomik bir kanguruda istemeyeceğimiz bir durumdur. Bu yüzden en az 6. ayını dolduran bir bebeğin maksimum 15-20’dk. dışa dönük taşınması mümkündür.
Kanguru Sık Sorulan Sorular

Ana kucağı ve Kangurular Hakkında Tüm Sorularınızı Gönderebilirsiniz