S.S.S

Anne Baba olarak hangi kangurunun bebeğimiz için uygun olduğuna nasıl karar verebiliriz?

Ürünün üretim aşamasından size ulaştırılmasına kadar geçirdiği aşamalar, aldığı belgeler, kalitesi, yapılan testler ve amaca uygunluk. Tüm bu bileşenler bir arada size sunuluyorsa doğru karar vermiş olursunuz. Babalinbaby ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile bu konuda sizi ikna edecektir.

Babalinbaby Ergonomik Taşıyıcılar Nerede ve Nasıl Üretilmektedir?

Babalinbaby Türkiye'de, kendi atölyesinde el işçiliği ile üretilmektedir. Bu sayede her bir ürünün üretim ve kontrolü uzman kişiler tarafından yapılarak ürün kalitesi garanti edilmektedir.

Babalinbaby  zararlı madde içerir mi?

Babalinbaby  Ergonomik Kanguru ve ek aparatlarına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tebliği gereği uygulanması gereken bütün testler yapılmıştır ve zararlı madde içermediği belirtilmiştir.

Kaç Çeşit taşıma şekli ve imkânı sunuyor?

Babalinbaby ile bebeğinizi 3 farklı pozisyonda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Önde taşıma, sırtta taşıma ve yanda taşıma ideal taşıma posizyonlarıdır.

Bebeğim kanguruda taşınmaya hazır mı?

Bebekler yenidünyaya adapte olmakta güçlük çekerler bunun sadece kanguruya has bir durum olmadığını tüm anne babalar bilir bu yüzden sabırla ve küçük denemelerle bu işi başarabilirsiniz.

İkiz bebekler için uygun mudur?

Babalinbaby kanguruları tekil taşımalar için tasarlanmıştır. İkiz bebeklerin birlikte taşınması için tasarlanmamıştır. Böyle bir taşıma bebeklerin hareket alanlarını daraltacak ve fiziksel rahatsızlıklarına neden olacaktır.

Bebeğimi yüzü dışa dönük taşıyabilir miyim?

Babalinbaby Ergonomik Kanguru sağlık açısından en uygun pozisyon olan bebeğin yüzünün taşıyan kişiye dönük olduğu pozisyonda kullanılmasını önerir.

Babalinbaby kullanırken bebeğimin bacaklarının fazla ayrık olmasının sakıncası var mıdır?

Hiç bir sakıncası yoktur. Aksine 90 derecelik açı ile dik olarak aşağı sarkması bebekler için en uygun pozisyondur. Asıl bacakların ayrık olmaması ve doğrudan aşağı sarkması kalça çıkıklığına yol açabilir.

Doktorların ve Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü'nün (International HIP DysplasiaInstitute’nin) tavsiye ettiği sağlıklı taşıma pozisyonu.

Erkek bebeklerin testislerine zarar verir mi?

Bebeğiniz ergonomik olmayan kangurulardaki gibi bacak arasından asılı şekilde taşınmadığı için erkek bebeklerin testislerine asla zarar vermez.

Kanguruda taşımanın zaman sınırlaması var mı?

Sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmadığı için bebeğiniz sıkılmadığı sürece taşıyabilirsiniz.

Babalinbaby  Ergonomik Kanguru sırt, bel ve omuz ağrısı yapar mı?

Ayarlarını doğru şekilde yaptığınız takdirde ağrı oluşturmaz. Taşıyıcınızı kullanırken şunlara dikkat etmelisiniz:

·         Bel kemeri mümkün olduğunca yukarıdan, göbek hizasına yakın bağlanmalıdır. Eğer bel kemeri düşük bel gibi bağlanırsa hem bel ağrısına neden olabilir hem de bebeğiniz çok aşağıda kalacağından rahat etmeyebilir.

·         Sırt sabitleme kemeri mümkün olduğu kadar aşağı indirilmelidir. Eğer ensenize/boynunuza yakın olursa sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir.

·         Kol sapları çok gevşek ya da çok sıkı tutulmamalıdır. Bebeğinizi ve kendinizi sıkıştırmayacak şekilde birbirinize yakın olmalısınız. Kol saplarını gevşek bırakmanız, bebeğinizin kendini geriye bırakmasına ve ağırlık merkezi dengesinin bozularak sırt ve bel ağrısı yaşamanıza neden olabilir.

Omuz askılığı geniş ve sünger destek dolgulu olduğu için omuzlara binen yükü en az şekilde hissetmenizi sağlar. Bu sayede omuz ağrısı yapmaz.

Babalinbaby taşıyıcının içindeyken bebeğim terler mi?

Babalinbaby Ergonomik Kanguru %100 pamuk iç astar kumaşlardan üretilmiştir. Üründen Kaynaklı Ekstra bir terleme yapmaz.

Babalinbaby Şapkası ne işe yarar?

Işıktan, güneşten ve rüzgârdan korur. Bebeğiniz uyuduğunda başını tutarak sabitler ve sürekli tutmanıza gerek kalmaz. Şapkasını kullanarak dışarıda da rahat bir şekilde emzirebilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde yıkanabilir mi?

Ürünün 30 derece su sıcaklığında ve elde yıkanması güneş ışığı ile temas etmeden kurutulması tavsiye edilen yıkama/kurutma şeklidir. Şayet makinada yıkamak isterseniz ürünün tüm kilit ve çırt bantlarının kapatılarak hassas programda ve max. 30 derecede yıkanabilir. Ürün yine max 400 devirde sıkılabilir. Kurutma yapılamaz.

Babalinbaby kaç Kg ve kaç yaşa kadar kullanılabilir?

Doğduğundan itibaren dört (4) yaşa kadar kullanıma uygundur ( 4 kg - 20 kg).

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi saat 16:00’a kadar verilen ürün siparişleri aynı gün kargo firmasına teslim edilir. 3 iş günü içerisinde kargo firması verilen siparişi tarafınıza teslim eder.

*Hafta sonu verilen ürün siparişleri takip eden ilk iş gününde kargo firmasına teslim edilir.

Kargo firması tarafından kaynaklanan gecikme ve diğer aksaklıklar durumunda web sitemiz üzerinden Kargom Nerede seçeneğinden kargonuzu takip edebilirsiniz.

Ürün iade koşulları nelerdir?

Memnun kalınmadığı takdirde on dört (14) gün içerisinde ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ürün iadesi yapılamamaktadır.

Yapılan iadenin geçerli olabilmesi için ürünün yıkanmamış olması ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan (leke, hasar, deformasyon vb.) kusurların olmaması gerekmektedir.